دستگاه لیزر مو و عوارض جانبی استفاده برای از بین بردن موهای زائد 

دستگاه لیزر مو و عوارض جانبی استفاده برای از بین بردن موهای زائد 

قیمت خرید دستگاه لیزر مو

قیمت خرید دستگاه لیزر مو

استفاده از دستگاه لیزر مو ( Laser hair removal ) برای از بین بردن موهای زائد در بین افرادی که می‌خواهند اینکار را به صورت دائمی‌تر انجام دهند، نسبت به دیگر شیوه‌ها بسیار محبوب است. در این شیوه با استفاده از لیزر کاری انجام می‌شود که فولیکول‌های مو دیگر قادر به رشد مو جدید نباشند. البته قبل از انجام اینکار بهتر است که عوارض جانبی را در نظر بگیرید. همچنین همانند دیگر شیوه‌ها افسانه‌ها و شایعاتی وجود در بین مردم منتشر شده که حقیقت ندارند. برای اکثر مردم، استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد شیوه‌‌ای برای راحت شدن از رشد مو در نقاط ناخواسته بدن است. اینکار به صورت دائمی و یا مدت زمان بسیار زیادی انجام می‌شود.

شما میتوانید شرایط خرید و قیمت دستگاه لیزر دایود را از طریق شماره تلفن 02188961506 استعلام کنید .

استفاده از دستگاه لیزر مو برای از بین بردن موهای زائد امن است؟

استفاده از دستگاه لیزر مو برای از بین بردن موهای زائد امن است؟

استفاده از دستگاه لیزر مو برای از بین بردن موهای زائد امن است؟

عده زیادی از مردم که از این شیوه استفاده کردند آن را امن و البته قابل تحمل می‌دانند. به نظر هیچ عارضه‌ای برای سلامت در مدت زمان طولاتی رخ نمی‌دهد با اینکه ریسک‌هایی نیز در آن وجود دارد. گرچه، برخی از مردم عوارض جانبی کوچکی را تجربه می‌کنند. فردی که این عمل را در نظر می‌گیرد باید از متخصص پوست خود بخواهد که قبل از انجام عمل اصلی، لیزر را روی قسمت کوچکی از پوست او تست کند. همیشه این عمل را زیر نظر فردی معتمد و با سابقه خوب انجام دهید.

آیا انجام لیزر موهای زائد درد دارد؟

برای چند روز بعد از عمل، ناحیه لیزر شده از پوست شاید قرمز و حساس شود. بسیاری از افرادی که تحت این عمل قرار گرفتند تجربه‌ای مشابه با “آفتاب سوختگی” را گزارش کردند. البته باید بگوییم که خود لیزر مو بدون هیچ دردی انجام می‌شود.

عوارض جانبی دستگاه لیزر مو

عوارض جانبی دستگاه لیزر مو

عوارض جانبی دستگاه لیزر مو

شاید بعد از عمل لیزر موهای زائد چند عارضه جانبی برای افراد مختلف به وقوع بپیوندد. بسیاری از عوارض جانبی بسیار کوچک و البته موقت هستند. اگر عوارض جانبی به طول بیانجامد باید با متخصص پوست خود مشورت کنید. این عوارض می‌توانند به شرح زیر باشند.

1 : قرمزی و تحریک

استفاده از لیزر برای از بین بردن مو، فولیکول مو‌های مورد نظر را مورد آسیب قرار می‌دهد. بدن به این پروسه واکنش نشان داده و بسیاری از مردم قرمزی و تحریک پوست را در ناحیه لیزر شده تجربه می‌کنند. پوست تحریک شده و شاید احساس خارج به وجود آید. احتمال کمی تورم نیز وجود دارد. بسیاری از این نشانه‌ها کوتاه مدت هستند. برخی از متخصصین پوست برای کاهش عوارض در حین عمل از بی حس کننده استفاده می‌کنند. معمولا بسیاری از این عوارض تنها چند ساعت بعد از عمل رفع می‌شوند. برای کاهش قرمزی و خارش نیز می‌توان از یخ استفاده کرد.

 2 : پوسته پوسته شدن

برخی از افراد ضایعه پوسته پوسته شدن را در نواحی لیزر شده تجربه کنند. این مشکل بسیار کوچک است اما می‌تواند ناراحت کننده باشد. پوسته شدن می‌تواند در برخی از موارد به زخم تبدیل شود. با توجه داشتن به قسمتی از پوست که لیزر شده و نگه داری از آن مثل مرطوب کردن، فرد می‌تواند از چنین پیامد‌هایی پیشگیری کند.

3 : تغییر در رنگ پوست

برخی از افراد شاید تغییر رنگ پوست را در ناحیه لیزر شده تجربه کنند. شاید رنگ پوست کمی روشن و یا تیره شود. افرادی که رنگ پوست روشن دارند، شاید با تاریک شدن آن مواجه شوند و در افرادی با پوسته تاریک‌تر این عارضه به صورت برعکس است. این تغییرات معمولا با گذر زمان به حالت عادی باز می‌گردند.

4 : آسیب چشم

در شیوه از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر‌های بسیار قدرتمند انجام می‌شود. بدین ترتیب ریسک به وجود آمدن آسیب شدید چشم وجود دارد، به خصوص که اگر ناحیه لیزر شده در صورت باشد. فردی که لیزر روی او انجام شده و فردی که این عمل را انجام می‌دهد حتما باید با ابزار مناسب از چشم‌های خود محافظت کنند.

5 : عفونت پوست

مثل تمام شیوه‌های از بین بردن مو، انجام عمل توسط لیزر می‌تواند باعث عفونت پوستی شود. اگر این اتفاق رخ دهد، ناحیه لیزر شده باید مثل یک زخم تا زمان بهبود یافتن درمان شود. فرد باید نشانه‌های احتمالی عفونت را بسیار سریع به متخصص پوست گزارش دهد.

در عمل از بین بردن موهای زائد عوارض جانبی نادری نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

1 : سوختگی و تاول

در صورت درست انجام ندادن عمل همیشه ریسک سوختگی و ایجاد تاول وجود دارد. البته اگر اینکار توسط یک متخصص انجام شود این احتمال بسیار بسیار کم است. با توجه به دمای بسیار بالای لیزر حتما باید از دستگاه‌های خنک‌سازی روی پوست استفاده شود. این شیوه از ایجاد سوختگی جلوگیری می‌کند.

2 : زخم

زخم به صورت عمده جز عوارض جانبی لیزر مو زائد نیست اما اگر فردی که این عمل را انجام می‌دهد در کار خود خطایی را داشته باشد، زخم به وجود خواهد آمد. اگر فردی متخصص اینکار را برای شما انجام دهد زیاد نباید نگران این مورد باشید.اگر این مشکل به وجود آمد بهتر است که مانند آفتاب سوختگی درمان شود تا آسیب افزایش پیدا نکند. باید سطح آسیب دیده مرطوب باشد و در مقابل نور از آن حفاظت کرد. معمولا باید حواس فرد به ایجاد عفونت نیز باشد تا در صورت بروز نشانه آنها را به متخصص گزارش کند.

 

آیا عمل لیزر موهای زائد واقعا موثر است؟

بله این عمل واقعا موثر است و به خوبی کار می‌کند. البته باید توجه داشت که در موارد بسیار کمی این شیوه باعث از بین رفتن دائمی مو خواهد شد. لیزر مو می‌تواند تا میزان قابل توجهی از رشد آن جلوگیری کند. بعد از انجام جلسه اول، بسیاری از مردم تنها تا چند ماه ابتدایی شاهد رشد مو نخواهند بود. مو در نهایت دوباره رشد خواهد کرد اما بسیار نازک‌تر و روشن‌تر خواهند بود. در نتیجه این موها بسیار کمتر در دید خواهند بود.

افرادی که در جلسه‌های بیشتری برای از بین بردن مو زائد شرکت کنند در نهایت شاهد مو‌های بسیار نازک‌تر خواهند بود. شاید بعد از انجام یکی از جلسه‌ها رشد مو به صورت کامل متوقف شود. همچنین لیزر مو، روی رنگ موی تاریک موثرتر عمل می‌کند. افرادی با موهای بلوند، خاکستری و قرمز شاید تغییر چندانی را حس نکنند.

انجام عمل لیرز در حین بارداری

متخصصین انجام این عمل در حین بارداری را اصلا توصیه نمی‌کنند. دلیل آن نیز این است که دانشمند‌ها مطالعاتی در این مورد روی انسان‌ها انجام ندادند و بهتر است که اینکار توسط بانوان باردار انجام نشود. بارداری باعث تغییراتی هورمونی در بدن بانوان می‌شود. این هورمون‌ها در برخی موارد باعث رشد مو زائد در بدن خواهد شد. در حالی که شاید این رشد مود باعث خجالت زده شدن فرد شود اما بعد از تمام شدن دوران بارداری این مشکلات برطرف خواهند شد. اگر نیز این مشکلات برطرف نشوند، بعد از دوران بارداری می‌تواند عمل لیزر را انجام داد

شایعات در مورد لیزر مو‌های زائد که حقیقت ندارند

همانطور که گفتی شایعات و افسانه‌هایی در مورد لیزر مو زائد در بین مردم وجود دارد که که بسیاری از آنها حقیقت ندارند. در این قسمت به ذکر برخی از این شایعات می‌پردازیم.

1 : لیزر کردن مو توسط دستگاه لیزر مو باعث به وجود آمدن سرطان می‌شود

این شایعه هیچ اساس و بنیانی ندارد. لیزر‌ها به صورت ویژه طراحی شده و با گذر از سلول‌های پوست صرفا فولیکول مو را هدف قرار می‌دهند که در عمق پوست قرار دارند. این لیزر‌ها معمولا مقدار بسیار کمی تشعشع را به وجود می آورند. البته این تشعشعات آسیبی به همراه ندارند. همچنین هیچ دلیل عملی برای وجود آمدن سرطان بعد از عمل لیزر ارائه نشده است.

2 : انجام این عمل باعث ناباروری می‌شود

همانند مورد قبلی، هیچ دلیل علمی برای نابارور شدن بعد از انجام عمل لیزر مو‌های زائد وجود ندارد. لیزر صرفا به پوست نفوذ کرده و روی هیچ ارگانی از بدن تاثیر ندارد و حتی به آنها نمی‌رسد.

3 : استفاده از کیت‌های خانگی دقیقا مثل مراجعه به متخصص پوست است

کیت‌های خانگی لیزر مو‌های زائد در بازار وجود دارد که استفاده از این روش را آسان‌تر می‌کند و دیگر نیازی به مراجعه به متخصص نیست. در بسیاری از موارد با استفاده از کیت‌های خانگی نتایج مطلوبی به وجود نمی‌آید. توجه داشته باشید که کیت‌های خانگی اصلا به اندازه نسخه‌های تجاری قدرتمند نیستند.

چه زمانی باید به دکتر مراجعه کنید؟

هر زمانی، هر فردی واکنشی به عمل لیزر مو‌های زائد داشت باید مراجعه به دکتر را در نظر بگیرد. عوارضی مثل قرمزی و تورم به راحتی قابل درمان هستند اما توجه داشته باشید که عفونت باید به سرعت به پزشک متخصص گزارش شود. گزارش سریع این موارد می‌تواند درمان را بسیار راحت‌تر کند و باعث شود که تغییری ماندگار در پوست شما ایجاد نشود. همانطور که اشاره شد تلاش کنید در دوران بارداری از این عمل برای از بین بردن مو زائد استفاده نکنید. با مشورت با دکتر متخصص می‌توانید موقتا روش‌های جایگزین را مورد استفاده قرار دهید.

نتیجه‌گیری

استفاده از دستگاه لیزر مو ، راهکاری بسیار مناسب و امن برای از بین بردن موهای زائد است، البته اگر به درستی و توسط فردی متخصص انجام شود. شاید برای رفع مو زائد به چند جلسه مراجعه نیز باشد. البته هیچوقت از بین رفتن دائمی مو زائد تضمین نمی‌شود. برخی از افراد بعد از انجام عمل عوارض جانبی را تجربه خواهند کرد که در این مطلب به آن اشاره کردیم. بسیاری از این موارد با مشورت با دکتر بسیار راحت درمان خواهند شد.

 

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

3 دیدگاه

  • مریم بهادری on نوامبر 20, 2018

    سپاس بابت این مقاله مفید سوال داشتم
    حدودا چقدر زمان میبره تا عوارز جانبی استفاده از دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد از بین بره

گذاشتن دیدگاه

همین حالا دستگاه لیزر مناسب مصرف خود را خریداری کنید

با ما در تماس باشید

تماس با ما

تلفن:

مدیر فروش شرکت طاهر تاج پارس :

مهندس علیرضا حسن پری

تماس با شرکت طاهر تاج پارس :

02188961506

02188992017

کارشناسان فروش :

* مهندس امیر محمدی :09123438399

*مهندس حسام هاشمی:09123438025

*مهندس خانم عابدینی:09123438253

*مهندس سیاوش حسن پری:09123438122

آدرس:

آدرس دفتر مرکزی : خیابان ولیعصر،بعد از پارک ساعی،کوچه یاس،پلاک 7، ساختمان طاهر تاج پارس