مزایای استفاده از شیوه‌های لیزر و IPL برای رفع موهای زائد

مزایای استفاده از شیوه‌های لیزر و IPL برای رفع موهای زائد

مزایای استفاده از شیوه‌های لیزر و IPL برای رفع موهای زائد

استفاده از دستگاه لیزر دایود شیوه بسیار مناسب و البته پذیرفته شده برای رفع موهای زائد در بدن است. این شیوه امن توسط هزاران نفر برای رفع یا کاهش رشد موهای ناخواسته در تمامی نقاط بدن به شمار می‌رود. بسیار مهم است که مزایا و معایب این شیوه‌ها را قبل از انجام درمان کاملا درک کنیم.

مزایای استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد چیست؟

 • عوارض جانبی کم و کوتاه مدت: فقط چند عوارض جانبی درمانی کوچک و البته کوتاه مدت در شیوه لیزر برای رفع موهای زائد وجود دارد. البته تقریبا ثابت شده که تمامی این عوارض جانبی تنها چند روز طول خواهند کشید.
 • مقرون به صرفه: وقتی درمان لیزر برای رفع موهای زائد را آغاز می‌کنید، دیگر نیازی به شیوه‌های گران قیمت و البته موقتی مثل واکس، کرم، تیغ و … ندارید. شاید در ابتدا مجبور به انجام هزینه‌های بیشتر باشید اما در طول سالیان قطعا هزینه زیادی را که قبلا برای شیوه‌های موقت انجام می‌دادید را حذف خواهید کرد. بدین ترتیب شما مقدار زیادی زمان و البته پول را برای خودتان ذخیره می‌کنید.
 • دیگر خبری از مو‌های زیر پوستی نخواهد بود: بر خلاف شیوه‌هایی مثل واکس و اپیلاسیون، دیگر خبری از مو‌های زائدی که زیر پوست رشد می‌کنند و بسیار دردناک هستند نخواهد بود. همچنین دیگر مجبور نیستید با حساسیت‌های پوستی بعد از استفاده تیغ نیز روبرو شیود. لیزر موهای زائد کمک زیادی به عدم رشد موهای زیر پوستی می‌کند.
 • نیازی به صبر کردن برای رشد مو نیست: برای استفاده از شیوه لیزر برای درمان موهای زائد نیازی به رشد آنها نیست، برعکس حتی با نداشتن آنها به درمان کمک خواهید کرد. بدین ترتیب در حالی که درمان با لیزر را انجام می‌دهید می‌توانید موهای زائد را تا برطرف شدن کامل، با شیوه‌های دیگر رفع کنید. این ویژگی در شیوه‌های موقت مثل واکس وجود ندارد.
 • دقت: شیوه درمانی لیزر، دقیقا فولیکول مو را مورد هدف قرار می‌دهد. لیزر‌های مدل IPL می‌توانند افرادی که رنگ پوست تاریک‌تری دارند را به خوبی درمان کنند. دقت بسیار بالا در لیزر کردن موهای زائد باعث می‌شود که مشتری نتیجه خوب و البته مناسب را سریع‌تر دریافت کند.
 • سرعت: درمان با لیزر سرعت بسیار خوبی دارد، البته این سرعت بسته به اندازه ناحیه درمانی دارد. درمان صرفا در چند هفته به صورت کامل خودنمایی خواهد کرد. با در نظر گرفتن این سرعت در درمان می‌توانید مقرون به صرفه بودن این شیوه درمانی را نسبت به دیگر روش‌های کوتاه مدت و موقت کاملا حس کنید.
 • تاثیرگذار: بسیاری از افرادی که توسط لیزر برای رفع مو‌های زائد مورد درمان قرار می‌گیرند، تقریبا در سه تا هفت جلسه درمانی به رفع مو دائمی می رسند پس می‌توان گفت که این شیوه در زمینه تاثیرگذاری بسیار موفق است.
مزایای استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد

مزایای استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد

معایب استفاده از لیزر برای درمان موهای زائد چیست؟

 • هزینه‌های اولیه: با تمام خوبی‌ها، استفاده از لیزر برای درمان موهای زائد هزینه ابتدایی تقریبا زیادی دارد. کلینیک‌های مختلف می‌توانند هزینه‌‌های زیادی را برای درمان اولیه در نظر بگیرند. مخصوصا اگر هزینه‌ها با شیوه‌های موقت رفع موهای زائد مقایسه شوند متوجه خواهید شد که اختلاف قیمت بسیار زیاد است. البته در چشم انداز طولانی مدت، لیزر می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد چون تقریبا موهای زائد را به صورت کامل دفع خواهد کرد.
 • زمان‌بر: درمان موهای زائد با لیزر نتایج بسیار خوبی را به مشتری عرضه خواهد کرد اما این نتایج یک شبه به دست نخواهد آمد. فرآیند درمانی و کاهش رشد مو شاید به چند هفته زمان و جلسات بیشتر درمانی نیاز داشته باشد.
 • امکان تغییر رنگدانه‌های پوست: در معرض قرار گرفتن در مقابل نور شاید باعث تغییر رنگ پوست به صورت موقت شود. البته این تغییرات معمولا سریع بهبود پیدا می‌کنند.
 • برنزه کردن: قبل یا بعد از انجام لیزر برای رفع مو‌های زائد نباید برنزه کردن پوست انجام شود. فرقی ندارد که برنزه کرده به شیوه مصنوعی یا با استفاده از آفتاب انجام شود.
 • مناسب نبودن برای همه افراد/ همه نقاط بدن: به عنوان مثال شما نمی‌توانید ابرو‌ها یا محاسن صورت مرد‌ها را لیزر کنید. افرادی که پوست روشن و موهایی با رنگ تاریک دارند بهترین نتیجه را دریافت خواهند کرد. رنگ مو روشن باعث خواهد شد تا تعداد جلسات درمانی برای رفع موهای زائد افزایش پیدا کند.

برای اطلاع از شرایط خرید دستگاه لیزر دایود بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود مقاله hair removal; each have its advantages and disadvantages

عوارض جانبی درمان با لیزر چیست؟

بعد از درمان با لیزر برای رفع موهای زائد، شاید پوست شما مقداری حساسیت نشان دهد. شاید این حساسیت با نشانه‌هایی مثل قرمزی، تورم و یا خارش خود را نشان دهد. این عوارض جانبی کاملا عادی هستند و معمولا تا چند ساعت بیشتر ادامه نخواهند داشت، دقیقا مثل همه شیوه‌های رفع موهای زائد. شاید تغییر رنگ پوست را تجربه کنید که روشن یا تیره‌تر شود اما این عارضه جانبی نیز کوتاه مدت است و به زودی رفع می‌شود. بعد از انجام لیزر شاید حس کنید که پوست شما بسیار نازک و البته حساس شده است. همچنین ممکن است حساسیت به نور نیز افزایش پیدا کند. بهتر است در مقابل نور آفتاب از پوست خود محافظت کنید. یکی از عوارض جانبی بسیار نادر لیزر، تاول زدن یا زخم شدن پوست است. این عوارض شاید در زمانی رخ دهد که ناحیه درمان شده بیش از یک بار لیزر شود. در صورت بروز این عارضه جانبی سعی کنید تا آن قسمت را تمیز نگه دارید تا از عفونت جلوگیری کنید. در حالت کلی بسیاری از افراد بعد از تجربه لیزر، بسیار سریع بهبود پیدا می‌کنند و در عین حال عوارض جانبی بسیار کمی را تجربه خواهند کرد. زمان بهبود در حدی کم است که شاید در زمان خوردن وعده غذایی، بهبود انجام شود.

laser-hair-removal after and befor

laser-hair-removal after and befor

درمان موهای زائد با استفاده از لیزر باعث سرطان می‌شود؟

انرژی به وجود آمده در شیوه دستگاه‌های لیزر در واقع نوعی متمرکز شده از انرژی نور است. بر خلاف انواه دیگر تابش، این نور قدرت تاثیرگذاری روی سلول‌ها در سطح مولکولی را ندارد. دلیل این امر استفاده از شیوه تابشی غیر یونیزه شده است. تابش‌های غیر یونیزه شده نمی‌توانند باعث تخریب مولکول‌ها شده و به همین خاطر امکان جهش سلولی وجود ندارد. به عنوان مثال X-Ray می‌تواند به راحتی سلول‌ها را تخریب کند و باعث جهش در ساختار آنها شود.

آیا درمان با لیزر باعث ناباروری می‌شود؟

خیر، درمان با لیزر باعث ناباروری نخواهد شد. اگر در نواحی مربوط به بارداری قصد انجام لیزر را دارید و نسبت به قابلیت باروری نگران هستید باید گفت که شیوه‌های درمان با لیزر تاثیری روی باروری ندارد. لیزر نمی‌تواند به لایه‌های عمیق بدن نفوذ کند و به همین خاطر تاثیری در باروری ندارد.

آیا درمان با لیزر دردناک است؟

خیر، این شیوه درمانی دردناک نیست. شاید شما در هنگام انجام فرآیند لیزر کمی ناراحتی را حس کنید اما لیزر به هیچ عنوان دردناک نیست.

آیا بعد از انجام لیزر، موهای زائد دوباره رشد خواهند کرد؟

لیزر شیوه‌ درمانی موهای زائد به صورت طولانی مدت است. در حالی که شاید باعث بازداری رشد مو شود، امکان دارد که نتیجه دائمی نباشد. شاید شما نیاز به این داشته باشید که هر چند مدت به انجام مجدد یک جلسه لیزر مجبور شوید. گرچه بسیاری از مردم معتقد هستند که لیزر بسیار موفق است و رشد موهای زائد را تا هشتاد درصد کاهش می‌دهد یا رشد آنها را کم کرده و نازک می‌کند.

آیا لیزر برای استفاده در صورت امن است؟

بله، استفاده از لیزر در صورت امن است و خانم‌هایی با رشد مو‌های زائد در ناحیه صورت روبرو هستند می‌توانند نتایج بسیار خوبی را با درمان توسط لیزر تجربه کنند. استفاده از لیزر در قسمت زیر گونه، بالای لب و البته چانه قابل انجام است.  گرچه باید توجه داشت که درمان توسط لیزر نباید نزدیک به چشم انجام شود، به عنوان مثال اصلا نباید از لیزر برای کاهش ابرو استفاده کرد. مهم نیست که کدام قسمت بدن توسط لیزر درمان می‌شود، همیشه در موقع انجام فرآیند لیزر از ابزار مناسب برای پوشش چشم استفاده کنید و هرکز به صورت مستقیم به خط نور لیزر نگاه نکنید.

نتیجه‌گیری: از بین بردن موهای زائد توسط لیزر، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اگر به درمان با طول مدت بسیار بالاتر و البته دقت بیشتر نیاز دارید لیزر می‌تواند بسیار مطمئن باشد. البته هزینه در نظر گرفته شده برای انجام جلسات مختلف می‌تواند بسیار زیاد باشد که در مقایسه با شیوه‌های موقت می‌تواند حتی در طولانی مدت، مقرون به صرفه باشد.

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

همین حالا دستگاه لیزر مناسب مصرف خود را خریداری کنید

با ما در تماس باشید

تماس با ما

تلفن:

مدیر فروش شرکت طاهر تاج پارس :

مهندس علیرضا حسن پری

تماس با شرکت طاهر تاج پارس :

02188961506

02188992017

کارشناسان فروش :

* مهندس امیر محمدی :09123438399

*مهندس حسام هاشمی:09123438025

*خانم مهندس مولایی: 09127744749

*مهندس سیاوش حسن پری:09123438122

آدرس:

آدرس دفتر مرکزی : خیابان ولیعصر،بعد از پارک ساعی،کوچه یاس،پلاک 7، ساختمان طاهر تاج پارس