مزیت‌های استفاده از دستگاه لیزر Fractional CO2

مزیت‌های استفاده از دستگاه لیزر Fractional CO2

در حال حاضر شیوه‌های تاثیرگذار زیادی برای نگه‌داری و درمان پوست وجود دارد که از پیری پوست جلوگیری می‌کند. این شیوه‌های درمانی می‌تواند شامل استفاده از کرم‌های موضعی تا عمل‌های جراحی متفاوت باشد. استفاده از دستگاه‌ لیزر موهای زائد به صورت خاص، تکنیکی بسیار محبوب برای نگه‌داری از پوست است که در آن با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته با عملکرد بالا بهره می‌برند.

ارزش پوستی جوان و نورانی

وقتی صحبت از نگه‌داری پوست است، هدف این است که پوستی جوان و البته نورانی داشته باشید. این مورد وقتی در مورد پوست صورت صحبت می‌کنیم، بیشتر به چشم می‌آید. هر چه باشد پوست اولین قسمت از بدن است که مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد و کیفیت پوست آن می‌تواند روی روابط اجتماعی تاثیرگذار باشد. پوست و ظاهر خوب آن می‌تواند اعتماد به نفس بیشتری به ما بدهد. هر چیزی مثل خطوط، چین و چروک، اسکار مربوط به آکنه و لکه‌های مربوط به پیری پوست می‌تواند روی کیفیت پوست و البته اعتماد به نفس تاثیرگذار باشد. پس به همین خاطر مهم است که از پوست خود به خوبی مراقبت کرده و از راهکار‌های نگه‌داری مناسب بهره ببریم.

درباره تکنولوژی دستگاه لیزر Fractional CO2

درمان لیزر، در حالی که نسبت به شیوه‌های موضعی تهاجمی‌تر است اما در میان افراد مختلف از محبوبیت روز افزونی برخوردار است. یکی از این راهکار‌ها دستگاه لیزر Fractional CO2 است که برای باسازی پوست از آخرین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کند. در حقیقت مطالعات ثابت کرده که درمان با استفاده از دستگاه لیزر Fractional CO2 نه تنها باعث کاهش پیری پوست می‌شود بلکه می‌تواند پیری پوست موجود را نیز برطرف کند. این موارد می‌تواند شامل اسکار های به وجود آمده از طریق آکنه، لکه‌های پیری پوست، چین و چروک و … باشد. بعد از تنها یک جلسه درمانی، پوست بسیار سالم‌تر، بازسازی شده و نرم‌تر از قبل به نظر خواهد رسید.

شیوه استفاده از دستگاه لیزر Fractional CO2 چگونه است؟

دستگاه لیزر Fractional CO2 درمان را با استفاده از مدل دی‌اکسید کربن لیزر در سطح پوست پیاده‌سازی می‌کند. پرتو‌های دی اکسید کربن روی پوست تابیده خواهد شد. این پرتو نور به صورت استراتژیک سوراخ‌هایی با اندازه میکروسکوپی در سطح پوست ایجاد می‌کند که اجازه می‌دهد تا پوست کلاژن بیشتری ایجاد کند. کلاژن مکانیزیم طبیعی بدن است که باعث می‌شود پوست ظاهری سلامت و جوان داشته باشد. راز عملکرد بسیار مناسب این دستگاه لیزر استفاده از تکنولوژی است که درمان را در مدل‌های جداگانه پیاده سازی می‌کند. این تکنولوژی اجازه نمی‌دهد تا تمام انرژی روی تمام قسمت‌ها در یک لحظه تاثیرگذار باشد. این درمان تمام پوست را تحت تاثیر قرار نداده بلکه صرفا قسمت مد نظر را درمان می‌کند. این مورد اجازه می‌دهد تا زمان بهبود کاهش پیدا کند و در نهایت نتایج بهتری را مشاهده کنید. معمولا بیماران بعد از استفاده از این دستگاه طی چهار یا پنج روز به صورت کامل درمان می‌شوند.

از درمان با استفاده از دستگاه لیزر Fractional CO2 چه انتظاری داشته باشیم؟

این نوع درمان ویژگی‌های زیادی دارد. در ابتدا باید به جلسات درمانی نه چندان طولانی اشاره کنیم. هر جلسه به صورت میانگین به یک ساعت زمان نیاز دارد. در کنار آن نیز درمان چندان دردنان نخواهد بود و به همین خاطر برای افرادی که به درد حساسیت دارند مناسب است. بیشتر افراد درد این درمان را به آفتاب سوختگی تشبیه می‌کنند. البته خوشبختانه این حس تنها صرفا چند روز بعد از درمان و در هنگام فرآیند بهبود برطرف خواهد شد. البته نتایج بسیار سریع مشاهده خواهند شد. بیمار سریعا شاهد خواهد بود که اسکار، چین و چروک و لک‌های مربوط به پیر شدن پوست حالا خیلی کمتر قابل مشاهده هستند. وقتی چند روز می‌گذرد، پوست شفاف تر شده و کلاژن جدید تولید شده باعث می‌شود که پوست سفت‌تر، با رطوبت بیشتر و البته بسیار زیباتر از قبل باشد. این درمان باعث می‌شود که شما دیگر نیازی به استفاده از لوازم آرایشی برای پوشش مشکلات پوستی خود نداشته باشید. امکان استفاده از این درمان در قسمت گردن نیز وجود دارد. اگر قصد استفاده از این دستگاه لیزر برای درمان را دارید باید در نظر داشته باشید که طبیعتا باید انتظار هزینه بیشتری را نسبت به لوازم آرایشی روزمره داشته باشید. باید گفت که لیزر Fractional CO2 به نوعی یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت است که البته تاثیرگذاری بیشتری دارد. درمان Fractional CO2 می‌تواند روی تمامی صورت، گردن و حتی سینه انجام بگیرد. بیمه معمولا این درمان را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و درمان بین هزار تا سه هزار دلار هزینه خواهد داشت.

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه