مهمترین مزایا و معایب استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد

مهمترین مزایا و معایب استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد

رفع موهای زائد بدن می‌تواند کاری بسیار خسته کننده برای افراد مختلف باشد. بسیاری از افراد با چالش رفع موهای زائد به صورت هفتگی یا حتی روزانه روبرو هستند. نه تنها شیوه‌های ناکار‌آمد می‌تواند وقت زیادی را به خود اختصاص دهد بلکه رسیدن به نتیجه مناسب نیز می‌تواند بسیار دشوار باشد. رفع موهای زائد با استفاده از شیوه‌هایی سنتی مثل شیو یا واکس نتایج موقتی را به کاربر می‌دهد، استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند کاملا برعکس باشد. با استفاده از دستگاه لیزر، شما می‌توانید به نتایج نسبتا دائمی در رفع موهای زائد دست پیدا کنید.

استفاده از دستگاه لیزر، شیوه‌ای تقریبا محبوب برای رفع موهای زائد است که می‌تواند موهای زائد را تقریبا در تمام نقاط بدن رفع کند. در این شیوه درمانی مقبول، نور لیزر به سطح پوست تابیده شده و به حرارت تبدیل می‌شود، سپس این حرارت باعث نابودی فولیکول می‌شود. با نابودی فولیکول، فرآیند رشد مو کاهش پیدا کرده و در بسیاری از موارد متوقف می‌شود. لیزر می‌تواند در نگاه کلی و آینده‌نگر علاوه بر صرفه جویی در زمان حتی باعث شود که هزینه ها نیز کاهش پیدا کند. بانوان به صورت معمولی زمان زیادی را برای واکس یا شیو هدر خواهند داد. بر اساس تحقیقات یک خانم به صورت معمولی هر سال 75 روز را به حذف موهای زائد از بدن اختصاص می‌دهد. باید گفت که رفع مو‌های زائد می‌تواند کاری بسیار خسته کننده باشد تا بتوانید به زیبایی مد نظر خود نزدیک شوید، در حالی که شیوه های سنتی نمی‌تواند آنچنان که باید ماندگاری خوبی داشته باشند. در اینجا استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر

در حالی که دستگاه‌های لیزر تقریبا دو دهه است که در بازار حضور دارند اما مدت زیادی طول کشید تا این شیوه درمانی مورد قبول عموم مردم قرار گیرد. در حال حاضر لیزر به عنوان شیوه‌ای بسیار مناسب برای رفع موهای زائد تلقی می‌شود. تقریبا تمام متخصصان، همه این شیوه را برای رفع موهای زائد با ماندگاری مناسب پیشنهاد می‌کنند. در ادامه به برخی از مزایای این شیوه مدرن اشاره کوتاهی خواهیم کرد:

تاثیرگذاری

استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند تاثیرگذاری بسیار بهتری نسبت به هر شیوه دیگری برای رفع موهای زائد ارائه کند. امکان درمان نقطه‌ای برای رفع موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن نیز یکی از ویژگی‌های اصلی این شیوه است.

سرعت

استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد می‌تواند راهکاری بسیار سریع باشد. این درمان می‌تواند قسمت‌های بزرگی از بدن را صرفا در چند دقیقه تحت درمان قرار دهد. قسمت‌های کوچک از بدن مثل پایین لب و چانه می‌توانند صرفا در چند ثانیه درمان شوند. قسمت‌های بزرگی از بدن مثل کمر به صورت کامل شاید نزدیک به یک ساعت زمان برای درمان نیاز داشته باشد.

اثربخشی

در حالی که لیزر نمی‌تواند برای همه افراد شیوه‌ای دائمی برای رفع موهای زائد باشد اما می‌توان گفت که این درمان بعد از پیگیری جلسات می‌تواند اثربخشی بسیار خوبی داشته باشد به این صورت که رشد موهای زائد تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و دیگر نیازی نیست که در بازه‌های زمانی کوتاه به فکر نابود کردن آنها باشید. بسیاری از افراد با انجام هشت جلسه درمانی شاهد رفع دائمی موهای زائد خواهند بود

معایب استفاده از دستگاه لیزر

حقیقت این است که هیچ دستگاه لیزری بدون عیب نیست. در ادامه به این معایب اشاره خواهیم کرد.

  • هنوز لیزر به عنوان راهکاری دائمی برای رفع موهای زائد شناخته نشده است.
  • عوارض جانبی مثل سوختگی، خارش، تورم، تغییر رنگ پوست، درد و بی حسی در منقطه درمان شده
  • این شیوه درمانی می‌تواند بسیار گران قیمت باشد

حقایقی کوتاه در مورد درمان با استفاده از دستگاه لیزر

  • موفقیت این درمان به دو فاکتور مهم بستگی دارد، نوع مو و رنگ آن
  • درمان تنها در فاز فعال رشد مو به خوبی عمل می‌کند
  • هیچ تضمینی برای دائمی بودن درمان وجود ندارد
  • پیشنهاد می‌شود تا بین جلسات درمانی لیزر برای رفع موهای زائد سه تا هشت هفته فاصله باشد تا فرآیند بازیابی پوست و رشد موها به صورت فعال انجام شود. دست‌ها و پاها زمان کوتاه‌تر بین جلسات درمانی نسبت به گردن و صورت نیاز دارند
  • دو تا سه هفته زمان نیاز است تا فولیکول‌های نابود شده از بدن جدا شوند

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه