نسل جدید دستگاه لیزر برای درمان موهای زائد

نسل جدید دستگاه لیزر برای درمان موهای زائد

استفاده از دستگاه لیزر برای درمان موهای زائد به ابزاری بسیار قدرتمند و محبوب در چند سال اخیر تبدیل شده است. خودآگاهی برای رفع موهای زائد به خصوص در بانوان باعث محبوبیت بیش از پیش این شیوه درمانی شده است. بدون در نظر گرفتن نقطه‌ای از بدن که بیمار قصد رفع موهای زائد در آن را دارد، لیزر همیشه راهکار مناسبی را ارائه می‌کند. این عمل بسیار ساده و البته تاثیرگذار است. در طول عمل با استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد، دستگاه لیزر نوری را به رنگدانه‌ها (ملانین) در مو وارد می‌کند. این نور انرژی حرارتی تولید کرده و فولیکول مو را با آسیب مواجه می‌کند که رشد مجدد مو را کاهش می‌دهد.

وقتی صحبت از درمان موهای زائد در تمامی نقاط بدن می‌شود، زمان و البته میزان درد دو نکته قابل توجه از نظر بیمار است. در حالی که بسیاری از شیوه‌های لیزر، درمانی با درد کم در نظر گرفته می‌شوند اما ناراحتی ناشی از آن را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. قسمت اول مربوط به درد هنگام درمان است که آن را حس می‌کنید، قسمت دوم نیز مربوط به درمان‌های طولانی مدت و عوارض جانبی مربوط به آن خواهد بود. میزان درد در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است و البته منطقه تحت درمان نیز روی میزان درد تاثیر دارد. برخی از افراد هیچ دردی را حس نمی‌کنند و فقط گرما را حس می‌کنند اما برخی دیگر درد خواهند داشت. به صورت عمومی هر چه مو ضخیم‌تر باشد، حس درد بیشتر خواهد شد. همیشه بعد از درمان برخی از عوارض جانبی مثل قرمزی پوست به وجود خواهند آمد.

درد به وجود آمده در هنگام درمان به خاطر نور تابیده شده در سطح پوست کاملا قابل تحمل است. این درد به خاطر تحریک دریافت کننده های عصبی است که در اپیدرم قرار دارند. Pneumatic Skin Flattening یا PSF یک تکنولوژی جدید است که باعث می‌شود دریافت کنندگان درد در سطح پوست به نوعی از انتقال درد به مغز جلوگیری کند. ساکشن وکیوم نیز پوست را کش آورده و فولیکول را به سطح پوست نزدیک می‌کند تا آسیب رساندن به آنها راحت‌تر انجام شود. هند پیس Light Sheer HS با سطح مقطع 35×22 میلیمتر از این تکنولوژی وکیوم استفاده می‌کند که بیشتر در لیزر‌های دایود استفاده می‌شود.

تحقیقات نشان داده که تکنولوژی‌های موجود باعث پاسخ‌دهی با فاصله کم بعد از درمان خواهند شد و از درد جلوگیری می‌کنند. البته شاید درمان سرعت قبلی را نداشته باشد اما راحتی در زمان درمان با استفاده از هند پیس کوچکتر، افزایش چشم گیری دارد. دیگر نیازی به استفاده از ژل‌های بی حس کننده برای راحتی بیمار نخواهد بود. در انتها نیز بیمار برای رسیدن به نتیجه مناسب بر اساس نوع پوست و مو به شش تا هشت جلسه درمانی نیاز دارد که شاید تعداد آن نیز کاهش پیدا کند. هند پیس HS امکان پیاده سازی درمان لیزر روی تمامی بدن در زمانی صرفا کمتر از سی دقیقه را به وجود آورده که البته تاثیرگذاری خوبی نیز دارد.

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه