نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بدانند

نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بدانند

به صورت عمومی، بانوان دوست دارند تا پوست آنها در همه نقاط بدن عاری از موهای زائد باشد. پیشرفت در تکنولوژی و طراحی دستگاه‌های لیزر حالا اجازه می‌دهد که بانوان با هر ترکیبی از رنگ پوست و مو بتوانند از این شیوه برای کاهش دائمی رشد موهای زائد استفاده کنند. در ادامه به نکاتی که بانوان باید استفاده از دستگاه لیزر توجه داشته باشند اشاره خواهیم کرد.

قبل از درمان حتما در مورد دستگاه لیزر تحقیق کنید

همیشه توجه داشته باشید که درمان لیزر حتما باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام شود. درمان پوست‌هایی با رنگ تیره با استفاده از لیزر می‌تواند خطرناک باشد به خصوص وقتی از دستگاه‌های کمی قدیمی‌تر استفاده شود. بهتر است که همیشه در مورد درمان‌ها تحقیق انجام شود و لیزر نیز از این قاعده مستثنی نیست.  لیزر بهترین نتیجه را روی پوست‌هایی با رنگ روشن و موهای رنگ تیره خواهد داشت اما با پیشرفت در تکنولوژی پوست‌هایی با رنگ تیره می‌توانند با استفاده از لیزر Nd:YAG درمان شوند. این لیزر‌ها برای درمان از چند طول موج استفاده می‌کنند و نتایج خوبی را نیز ارائه خواهند کرد.

باید بعد از چند جلسه درمانی نتیجه مناسبی را مشاهده کنید

هر فردی که از درمان لیزر استفاده می‌کند باید بعد از دو الی سه جلسه درمانی نتایج مناسب را مشاهده کند و رشد موهای زائد کم شده باشد. برخی از افراد حتی بعد از جلسه دوم درمان نیز نتایج بسیار خوبی را ملاحظه خواهند کرد. متخصصان در این زمینه انتظار دارند که با هر جلسه درمانی حداقل شاهد کاهش ده درصدی رشد موهای زائد باشید. البته این مقدار برای هر فرد متفاوت است.

دستگاه لیزر می‌تواند باعث درمان رشد موهای زیر پوستی شود

عمل موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند شانس رشد موهای زیر پوستی را با کاهش چشم‌گیری مواجه کند. موهای رشد کرده زیر پوست می‌تواند باعث عوارض جانبی مثل عفونت شود که لیزر کمک زیادی برای کاهش آن انجام می‌دهد. فرقی ندارد که این عمل روی مردان یا بانوان انجام می‌شود، لیزر می‌تواند درمانی مناسب برای موهای زیر پوستی باشد.

از برنزه کردن پوست خودداری کنید

اگر پوست خود را برنزه کرده باشید، امکان به وجود آمدن سوختگی در هنگام استفاده از لیزر افزایش پیدا می‌کند. این مورد برای اسپری برنزه کردن پوست نیز صدق می‌کند. متخصصان عقیده دارند که تا چند هفته قبل از درمان لیزر باید از برنزه کردن خودداری کنید تا پوست شما به رنگ طبیعی و روشن‌ترین حالت ممکن نزدیک شود.

دستگاه‌های لیزر خانگی تاثیرگذاری زیادی ندارند.

در چند سال گذشته شاهد ارائه دستگاه‌های لیزر خانگی بودیم. این دستگاه‌ها می‌توانند عمل مد نظر را به خوبی انجام دهند اما تاثیرگذاری آنها همانند دستگاه‌هایی نیست که در کلینیک استفاده می‌شوند. دستگاه‌ لیزر خانگی می‌تواند رشد موهای زائد را تا 50 درصد کاهش دهد اما موهای زائد صرفا بعد از شش ماه دوباره رشد خواهند کرد. استفاده از این دستگاه‌های خانگی نیز ریسک‌های مربوط به خود را دارند و امکان به وجود آمدن عوارض جانبی مثل سوختگی یا اسکار در آنها زیاد است.

چرا به هشت تا دوازده جلسه درمانی نیاز است؟

موهای بدن همیشه در سه فاز مختلف قرار دارند. یکی از این فاز‌ها، فاز رشد فعال است. برای رفع موهای زائد، موهای مد نظر باید در فاز رشد فعال قرار داشته باشد و نکته اصلی این است که همه موها همیشه در این فاز قرار ندارند. جلسات مختلف درمانی این اجازه را می‌دهند تا موهای زائد در فاز‌های مختلف رشد هدف نور لیزر قرار گیرند. تعداد هشت جلسه درمانی با فاصله شش تا هشت هفته می‌تواند نتیجه 90 درصدی در کاهش رشد موهای زائد را فراهم کند.

لیزر، شیوه‌ای برای کاهش رشد مو

متخصصان پوست از لیزر به عنوان راهکاری برای “کاهش رشد موهای زائد” یاد می‌کنند نه شیوه‌ای برای رفع دائمی آنها. بعد از انجام جلسات درمانی متعدد شاید شما تا یک سال شاهد رشد هیچ موی زائدی نباشید اما اگر این موها دوباره شد کنند دارای ضخامت کمتر و البته رنگ روشن‌تری خواهند بود. به همین خاطر شما برای حفظ ظاهر بهتر نیاز به جلسات درمانی نگه‌داری خواهید داشت. این جلسات بسته به هر فرد می‌تواند یک یا دو جلسه در سال باشد.

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه