نگهداری از پوست قبل و بعد از عمل الکترولیسیس

نگهداری از پوست قبل و بعد از عمل الکترولیسیس

الکترولیسیس به عنوان شیوه مقبول برای رفع موهای زائد به صورت دائمی در دسترس قرار دارد. این شیوه مانند هر نوع راهکار برای رفع موهای زائد به نگهداری قبل و بعد از عمل نیاز دارد. در این مقاله سعی شده تا راهکار‌های مناسب برای مراقبت از پوست قبل و بعد از عمل الکترولیسیس اشاره کنیم.

نگهداری از پوست قبل از عمل الکترولیسیس

 1. باید تا آستانه تحمل درد از این درمان استفاده کرد تا الکترولیسیس بیشترین تاثیر را داشته باشد.
 2. در هنگام درمان سعی کنید تا استرس را از خود دور کرده و در آرام‌ترین حالت ممکن قرار داشته باشید.
 3. سعی کنید که بهترین زمان روز از نظر خودتان را برای درمان انتخاب کنید. برخی از افراد برای درمان مناسب در بازه زمانی متفاوت از روز آماده تر هستند.
 4. رژیم غذایی شما می‌تواند روی حساسیت تاثیر گذار باشد. از موادی مثل کافئین، شکلات یا شکر در روز درمان دوری کنید.
 5. از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب تا 48 ساعت قبل از درمان خودداری کنید. نور آفتاب می‌تواند رگ‌های خونی را باز کرده و درمان را دردناک‌تر کند.
 6. بانوان شاید در زمان عادت ماهانه حساسیت بیشتری نسبت به این درمان داشته باشند. بهتر است که در این زمان از درمان الکترولیسیس خودداری کنید.
 7. روز قبل از درمان مقدار زیادی آب بنوشید. این کار را در روز درمان و حتی روز بعد از درمان نیز ادامه دهید. فولیکول‌هایی که دارای آب کمتری هستند دشوار درمان می‌شوند. سطح آب بالای بدن حتی باعث می‌شود پوست بهتر درمان شود.
 8. برخی از افراد با خوردن غذا قبل از جلسه عمل الکترولیسیس، حس بهتری دارند.
 9. استفاده از مسکن مورد علاقه توسط بیمار سی دقیقه قبل از جلسه درمان، می‌تواند به کاهش درد کمک کند.
 10. کرم‌های مختلفی برای کاهش درد وجود دارد. شما می‌توانید از این کرم‌ها قبل از درمان برای کاهش درد استفاده کنید. توجه داشته باشید که مقدار استفاده از این کرم‌ها باید زیاد باشد و در صورت امکان منطقه مد نظر را نیز گرم نگه دارید. گرم بودن باعث می‌شود که کرم‌های بی حس کننده بهتر عمل کنند.
 11. درد یا ترس از حس درد نباید باعث شود که شما از تصمیم خود برای رفع موهای زائد به صورت دائمی منصرف بشوید.

نگهداری از پوست بعد از عمل الکترولیسیس

 1. بعد از انجام جلسه درمانی عمل الکترولیسیس، به هیچوجه منطقه درمان شده را دستکاری نکنید. باکتری‌های موجود روی دست شما می‌تواند باعث به وجود آمدن عفونت شود.
 2. تا 24 ساعت بعد از عمل منطقه درمان شده را نشویید یا از لوازم آرایشی روی آن استفاده نکنید. حتی شست و شو با استفاده از صابون نیز می‌تواند حساسیت‌ و یا عفونت به وجود آورد.
 3. از عطر یا محصولاتی آرایشی بهداشتی که شامل الکل می‌شوند دوری کنید. این محصولات باعث خشکی پوست می‌شوند.
 4. شب اول بعد از انجام عمل از کرم‌های آنتی باکتریال استفاده کنید. این کرم‌ها باعث می‌شوند که مرحله بازسازی پوست بهتر انجام شود، به خصوص در نواحی صورت. اگر در روز دوم باز هم با ناراحتی در پوست مواجه بودید این فرآیند را ادامه دهید.
 5. از تعریق بیش از حد در زمانی که عمل الکترولیسیس را در نواحی زیر گردن انجام دادید پرهیز کنید. تعریق باعث می‌شود که باکتری به فولیکول‌های باز نفوذ کرده و باعث ایجاد عفونت شود. اگر قصد انجام ورزش دارید بهتر است که اینکار را قبل از جلسه درمانی الکترولیسیس انجام دهید.
 6. بعد از انجام جلسه درمانی تا 72 ساعت از قرار گیری در معرض نور آفتاب خودداری کنید. نور آفتاب می‌تواند باعث به وجود آمدن لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست شود. پوست شما برای مقابله با نور UV رنگدانه به وجود می‌آورد. وقتی پوست شما آسیب دیده باشد این مقدار بیشتر نیز خواهد شد. در نظر داشته باشید که همیشه باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 7. اگر پوسته‌های کوچک را مشاهده کردید هیچ وقت آنها را از پوست جدا نکنید. این کار می‌تواند باعث به وجود آمدن اسکار شود. این پوسته‌ها به صورت طبیعی جدا خواهند شد. این پوسته‌ها به خاطر فرآیند طبیعی در درمان پوست به وجود می‌آید. همیشه منطقه درمان شده را مرطوب نگه‌دارید.
 8. بعد از جلسه درمانی تا 48 ساعت در استخر شنا نکنید.

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه