پنج دلیل برای استفاده از دستگاه IPL برای رفع موهای زائد

پنج دلیل برای استفاده از دستگاه IPL برای رفع موهای زائد

اگر به ظاهر خود اهمیت زیادی می‌دهید یا دوست دارید برای ورزش عضلات بدن خود را بهتر مشاهده کنید، هیچ چیز مانند موهای زائد در مسیر زیبا شدن قرار نخواهد گرفت. خوشبختانه در حال حاضر روش‌های بسیار مدرنی برای انجام اینکار وجود دارد. دستگاه IPL (Intense Pulsed Light) می‌تواند با ویژگی های بسیار جالب خود معجزه انجام داده و تمام موهای زائد روی بدن یا حتی صورت را رفع کند. این نوع درمان بسیار آسان بوده و نیازی به استراحت نیز نخواهد داشت. البته همه چیز در اینجا ختم نمی‌شود و ما در ادامه مقاله به پنج دلیل مهم برای استفاده از دستگاه IPL برای رفع موهای زائد خواهیم پرداخت.

1.      کاهش رشد مو: دستگاه IPL برای رفع موهای زائد به ریشه مشکلات حمله خواهد کرد. بدین ترتیب که دستگاه IPL رنگدانه‌ها را هدف قرار داده و با نابود کرد فولیکول از مقدار رشد موهای زائد می‌کاهد. همانطور که احتمالا اطلاع دارید، موها در فازهای مختلف رشد می‌کنند اما وقتی که فولیکول مو که در فاز رشد فعال قرار دارد، هدف دستگاه IPL قرار می‌گیرد، رشد آن متوقف شده و مو زائد از بین می‌رود. این بدان معنی است که برنامه درمان در قسمت‌های مختلف پیشرفت می‌کند. در طول زمان، بیمار با تکرار جلسه‌های درمانی شاهد رشد کمتر موهای زائد خواهد بود.

2.      تاثیرگذاری بیشتری: تا به حال پیش آمده که در حین اصلاح یا واکس کردن موهای زائد بخشی را فراموش کنید؟ در برخی از موارد نیز شیو یا واکس کردن موهای زائد در بخش‌های غیر قابل دسترس، دشوار است. با استفاده از شیوه درمانی IPL تمام این استرس‌ها را فراموش خواهید کرد.

3.      دیگر با مشکلات تیغ و شیو روبرو نخواهید شد: با انجام درمان IPL می‌توانید با قرمزی، خارش و ملتهب شدن پوست خداحافظی کنید و در کنار آن نیز شاهد سطح پوستی بسیار نرم باشید. به نظر صحبت کردن در این زمینه کاری بیهوده باشد چون IPL نتایج ماندگار و البته با عوارض جانبی بسیار کمتر ارائه می‌کند.

4.      کاهش رشد موهای داخلی: وقتی برای موهای زائد از شیوه‌های سنتی مثل شیو یا واکس استفاده می‌کنید، امکان رشد موها به صورت داخلی و زیر پوست افزایش پیدا می‌کند. این مشکل می‌تواند به وجود آمدن عفونت یا تغییر رنگ پوست شود. با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن برای رفع موهای زائد از طریق نابود کردن فولیکول‌های مو، دستگاه IPL می‌تواند ریسک به وجود آمدن موهای زائد زیر پوست را به مقدار زیادی کاهش دهد.

5.      صرفه جویی در زمان: با استاندارد‌های زندگی امروزی که زمان آزاد به کمترین میزان رسیده است، پیدا کردن زمان برای رفع موهای زائد با شیوه‌های سنتی بسیار دشوار است. با استفاده از درمان IPL می‌توانید زمان زیادی را در رفع موهای زائد بدن خود با توجه به ماندگاری، صرفه جویی کنید. به راحتی می‌توانید جلسه درمانی را در زمان استراحت وعده غذایی زمان بندی کنید. با توجه به اینکه IPL نیاز به استراحت ندارد، می‌توانید بلافاصله بعد از درمان به محل کار خود بازگشته و فعالیت‌های روزمره را پیگیری کنید.

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه