کدام یک بهتر است؟ لیزر‌ دایود یا لیزر Alexandrite؟

کدام یک بهتر است؟ لیزر‌ دایود یا لیزر Alexandrite؟

کدام یک بهتر است؟ لیزر‌ دایود یا لیزر Alexandrite؟

کدام یک بهتر است؟ لیزر‌ دایود یا لیزر Alexandrite؟

کدام یک بهتر است؟ لیزر‌ دایود یا لیزر Alexandrite؟

در حالی که تکنولوژی مربوط به رفع موهای زائد هر روز پیشرفت می‌کند، تکنیک‌ها و انواع مختلفی از لیزر‌ها نیز برای اینکار وجود دارند. لیزر کردن مو‌های زائد برای از بین بردن آنها به صورت دائمی در حال حاضر امری عادی است که نتیجه‌ آن بسیار به رنگ پوست و مو بستگی دارد. این شیوه درمانی می‌تواند تاثیر به سزای در کاهش و یا توقف رشد مو در نقاط مختلف بدن داشته باشد.

البته همه متخصصان از لیزر‌های یکسان برای انجام درمان استفاده نمی‌کنند و به عنوان کسی که قصد دارد از این شیوه‌ها برای رفع موهای زائد استفاده کند بهتر است که انواع مختلف این دستگاه‌ها را به خوبی بشناسید. در این مقاله سعی شده تا به ویژگی‌های مخصوص دستگاه لیزر‌ دایود و Alexandrite پرداخته شود.

تفاوت میان لیزر دایود و Alexandrite

باید گفت که از هر دو نوع لیزر برای رفع مو‌های زائد بدن استفاده می‌شود اما لیزر‌های دایود نسبت به Alexandrite در بازار جدیدتر هستند.

شما میتوانید شرایط خرید و خرید دستگاه لیزر دایود را از طریق شماره تلفن 02188961506 استعلام کنید .

شما میتوانید مقاله دستگاه لیزر مو و عوارض جانبی استفاده برای از بین بردن موهای زائد در صورت نیاز مطالعه کنید .

دستگاه لیزر دایود

لیزر‌های دایود در طول موج 800 تا 810 نانومتر فعالیت می‌کنند. هر چه طول موج بیشتر باشد، نفوذ لیزر به پوست عمیق‌تر خواهد بود. به صورت تئوری این شیوه با در نظر نگرفتن ملانین، صرفا به صرفا فولیکول‌های مو رفته و عمل رفع مو‌های زائد را از این طریق انجام می‌دهد. البته باید گفت که بازهم به صورت تئوری، طول موج بیشتر باعث می‌شود که آسیب به سطح پوست تا مقدار بسیاری کاهش پیدا کند. این شیوه برای پوست‌های زبر و تاریک، شیوه درمان مناسبی است.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود

لیزر Alexandrite

این نوع لیزر از طول موج 775 نانومتر استفاده می‌کند و با مقایسه اعداد به راحتی می‌فهمید که طول موج آن نسبت به لیزر دایود بسیار کمتر است. این شیوه مدت زیادی است که به عنوان راهی بسیار مطمئن برای رفع مو‌های زائد مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. طول موج کمتر باعث شده تا این شیوه برای پوست‌هایی با رنگ روشن موثرتر باشد. لیزر Alexandrite با توجه به نوع طراحی می‌تواند قسمت زیادی از پوست را پوشش دهد و بدین ترتیب سرعت در این درمان افزایش پیدا خواهد کرد.

دستگاه لیزر الکس دایودتست‌های آزمایشگاهی

در حالی که هر دو نوع لیزر اشاره شده برای رفع مو‌های زائد مورد استفاده قرار می‌گیرند اما سوال بزرگ این است که کدام یک عملکرد و بازده بهتری دارند؟ به همین خاطر تست‌های آزمایشگاهی در این مورد انجام شده است. برای انجام این آزمایش از لیزر دایود با طول موج 808 نانومتر و لیزر Alexandrite استفاده شده است. برای رسیدن به نتیجه مطلوب تست روی 31 فرد مختلف با جنسیت زن و مرد انجام شده که هر کدام نوع و رنگ پوست متفاوتی داشتند. هر فرد شش بار در طول چهار هفته مورد آزمایش قرار گرفته است.

نتایج آزمایش

بعد از انجام آزمایش‌های مد نظر، رشد مو تا حد بسیار زیادی کاهش داشته است. این میزان کاهش برای لیزر دایود 72.16 درصد و برای Alexandrite در حدود 71.30 درصد بوده است. 18 ماه بعد از آخرین جلسه درمانی، تاثیر درمانی برای هر دو شیوه بسیار بالا بوده است. (73.71 درصد برای دایود و 71.90 برای Alexandrite) در حالی که بسیاری از افراد درمان شده توسط لیزر Alexandrite عوارض جانبی مثل قرمزی پوست را گزارش کرده بودند اما همه این عوارض جانبی بسیار سریع رفع شده است. 62.50 درصد از افرادی که مورد درمان قرار گرفتند اذعان داشتند که لیزر دایود نسبت به Alexandrite دردناک‌تر است اما همه معتقد بودند که درد در هر دو روش لیزر قابل تحمل است.

نتیجه‌گیری

در حالی که درمان با لیزر Alexandrite نتیجه موقتی‌تر ارائه می‌کند و عوارض جانبی نسبتا بیشتری دارد اما لیزر دیود نیز کمی بیشتر دردناک است، هر دو شیوه نتایج بسیار خوبی را ارائه می‌کنند که تا 18 ماه پایداری نسبی دارند. در نهایت می‌توان گفت که هر دو شیوه نتیجه‌ای نسبتا مشابهی روی مو‌هایی با رنگ تاریک دارند. با رنگ پوست ثابت تاثیر هر دو شیوه درمانی بسیار شبیه به یکدیگر است.

منبع

درباره نویسنده

طاهر تاج پارس

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

همین حالا دستگاه لیزر مناسب مصرف خود را خریداری کنید

با ما در تماس باشید

تماس با ما

تلفن:

مدیر فروش شرکت طاهر تاج پارس :

مهندس علیرضا حسن پری

تماس با شرکت طاهر تاج پارس :

02188961506

02188992017

کارشناسان فروش :

* مهندس امیر محمدی :09123438399

*مهندس حسام هاشمی:09123438025

*خانم مهندس مولایی: 09127744749

*مهندس سیاوش حسن پری:09123438122

آدرس:

آدرس دفتر مرکزی : خیابان ولیعصر،بعد از پارک ساعی،کوچه یاس،پلاک 7، ساختمان طاهر تاج پارس